Przyczyny grzybicy paznokci i sposoby jej zapobiegania

Słowo grzybica paznokci pochodzi od dwóch greckich słów „onycho” oznaczających gwóźdź i „myco” oznaczających grzyb. Grzybica paznokci jest również znana jako grzybica paznokci stóp lub paznokci. Stan ten jest spowodowany przez grupę grzybów, które znajdują się w glebie i na niemytych rękach. Grzyby te mogą powodować infekcje paznokci u rąk lub nóg, gdy skóra wokół paznokcia zostanie zainfekowana.

Istnieje wiele sposobów, aby zapobiec występowaniu tego stanu: regularne mycie stóp i rąk mydłem, noszenie sandałów w miejscach publicznych, unikanie chodzenia boso w miejscach publicznych, utrzymywanie krótkich paznokci i ostrożne ich przycinanie, codzienne noszenie czystych skarpetek.

Co to jest grzybica paznokci?

Grzybica paznokci to grzybicze zakażenie łożyska paznokcia, które może powodować łamliwość paznokci i ból. Zwykle leczy się go lekami lub leczeniem miejscowym.

Najczęstsze objawy to białe lub żółte paznokcie oraz ból pod paznokciem. Choroba jest czasami nazywana „grzybem paznokci”, ponieważ zwykle najpierw atakuje paznokcie, ale może również wpływać na paznokcie.

Przyczyny i czynniki ryzyka grzybicy paznokci

Grzybica paznokci jest wywoływana przez grzyb, który rośnie na paznokciach u nóg. Może przyczynić się do wysuszenia skóry, bólu i dyskomfortu. Czynniki ryzyka rozwoju tej choroby obejmują:

– Uraz paznokci

– Otrzymanie leczenia, które zmniejsza przepływ krwi

– Cukrzyca lub łuszczyca

– Infekcje grzybicze innych części ciała

Jakie są objawy grzybicy paznokci?

Grzybica paznokci to infekcja grzybicza, która atakuje paznokcie i może prowadzić do utraty paznokci.

Grzybem najczęściej odpowiedzialnym za grzybicę paznokci jest „Trichophyton rubrum”. Inne grzyby, które mogą powodować grzybicę paznokci, to „Epidermophyton floccosum”, „Dermatophyton spp” i „Candida albicans”.

Objawy tej choroby to: oddzielenie paznokcia od łożyska paznokcia, łamliwe, zgrubiałe paznokcie, zmiany koloru paznokci (zażółcenie), ból lub pulsowanie w dotkniętym obszarze, ropa u podstawy paznokcia, nieprzyjemny zapach.

Możliwe sposoby leczenia grzybicy paznokci

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że infekcja się nie rozprzestrzeniła. Po drugie, należy potwierdzić obecność grzyba. Antybiotyki podaje się tym, którzy mają potwierdzoną diagnozę grzybicy paznokci zgodnie z wywiadem lekarskim i wynikami badań. Lekarz może również przepisać miejscowe środki przeciwgrzybicze lub doustne leki przeciwgrzybicze zgodnie z zaleceniami lekarza.

Niektóre domowe sposoby leczenia grzybicy paznokci obejmują stosowanie dostępnych bez recepty miejscowych środków przeciwgrzybiczych, takich jak klotrimazol (Lotrimin), mikonazol (Micatin) i ketokonazol (Nizoral). Niektórzy ludzie mogą stosować doustne leki przeciwgrzybicze w połączeniu z tymi miejscowymi lekami, takimi jak terbinafina (Lamisil) lub

Jak zapobiegać grzybicy paznokci?

Grzybica paznokci to grzybicze zakażenie paznokci wywołane przez dermatofity. Jednym z najczęstszych sposobów rozprzestrzeniania się jest kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami, takimi jak narzędzia ogrodnicze, publiczne prysznice, baseny i salony paznokci.

Grzybicy paznokci można zapobiec, nosząc buty z zamkniętymi palcami podczas publicznych pryszniców; stosowanie środków do dezynfekcji rąk po pracach w ogrodzie lub treningu; noszenie rękawic podczas pracy z ziemią lub wieszania ubrań do wyschnięcia; ograniczenie czasu na basenach i salonach paznokci; i wycieranie sprzętu przed użyciem.

Co musisz wiedzieć o grzybicy paznokci?

Grzybica paznokci to inwazja organizmów grzybiczych na płytkę paznokcia, która może spowodować strukturalne uszkodzenie paznokcia. Grzyb można rozpoznać po ciemnym przebarwieniu naskórka i żółknięciu łożyska paznokcia.

Infekcje grzybicze są częstymi przyczynami chorób skóry, ale nie ograniczają się do tego obszaru. Niektóre rodzaje grzybów mogą również infekować paznokcie i nazywamy ten stan grzybicą paznokci. W tym artykule omówimy, co musisz wiedzieć o grzybicy paznokci, a także jej rodzaje i sposoby leczenia.

Wniosek: zapobieganie grzybicy paznokci jest kluczowe, ale tylko leczenie może wyeliminować te problemy

Niewłaściwie umyte paznokcie mogą gromadzić duże ilości bakterii, co może prowadzić do grzybicy paznokci. Najlepszym sposobem zapobiegania tej chorobie jest noszenie rękawiczek podczas wykonywania zadań, które wystawiałyby dłonie i paznokcie na działanie środowiska. Powinieneś również upewnić się, że masz w domu dobre mydło do rąk.

Najskuteczniejszym sposobem leczenia grzybicy paznokci jest przyjmowanie doustnych leków przeciwgrzybiczych.