Co to jest ADHD i jakie są objawy tego stanu?

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) jest zaburzeniem zdrowia psychicznego. Charakteryzuje się nieuwagą, nadpobudliwością lub impulsywnością, która zakłóca funkcjonowanie lub rozwój.

Szacuje się, że około 3% dorosłych na całym świecie cierpi na ADHD, co czyni je jednym z najbardziej rozpowszechnionych zaburzeń neurorozwojowych na świecie. Objawy mogą się różnić w zależności od wieku i nasilenia, ale mogą obejmować trudności z koncentracją, nadmierne wiercenie się lub mówienie, wielokrotne przerywanie innym podczas rozmowy, trudności z utrzymaniem uwagi w czasie i/lub wykonywanie rutynowych zadań bez rozpraszania się.

Wprowadzenie: Co to jest ADHD i jak wpływa na życie człowieka?

Co to jest ADHD

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jest stanem charakteryzującym się zespołem cech behawioralnych i psychicznych. Należą do nich między innymi nieuwaga, nadpobudliwość i impulsywność.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat u coraz większej liczby osób zdiagnozowano ADHD. Chociaż stan ten dotyka tylko niewielki procent populacji, staje się coraz bardziej powszechny, ponieważ ludzie są częściej diagnozowani. W rezultacie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią skutecznie zarządzać pacjentami z ADHD.

Ten artykuł zawiera przegląd tego, czym jest ADHD i jak wpływa na osoby cierpiące na tę chorobę, a także kilka sposobów, w jakie profesjonaliści mogą skutecznie sobie z nimi radzić. Ponadto omawia, w jaki sposób dzieci cierpiące na ADHD mogą otrzymać odpowiednią pomoc w szkole, aby skutecznie leczyć ich stan bez napiętnowania lub dyskryminacji wobec nich.

Jak ADHD wpływa na życie człowieka?

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi lub ADHD to zaburzenie neurorozwojowe, które wpływa na sposób, w jaki dana osoba zwraca uwagę, kontroluje swoje impulsy i pozostaje skupiona. Jest to jedna z trzech najczęstszych chorób psychicznych w USA.

Objawy ADHD obejmują:

-nieuwaga,

-nadpobudliwość,

-impulsywność,

-niepokój

Objawy ADHD

ADHD jest powszechnym schorzeniem w dzieciństwie, które wpływa na zdolność dzieci do koncentracji, ich zachowanie i umiejętności społeczne.

Objawy ADHD różnią się w zależności od dziecka, a ADHD jest stanem trwającym całe życie.

Chociaż nie zawsze łatwo jest ustalić, czy dziecko ma ADHD, czy nie, istnieją pewne charakterystyczne oznaki, na które rodzice mogą zwrócić uwagę, jeśli podejrzewają możliwą obecność zaburzenia. Obejmują one niezdolność do pozostania w zadaniu lub szybkiego ukończenia zadań, trudności w wykonywaniu prac domowych lub innych zadań na czas, słabą kontrolę impulsów, problemy behawioralne, takie jak agresja lub nadpobudliwość w szkole oraz napady złości w miejscach publicznych.

Dorośli z ADHD mogą zmagać się z tymi samymi problemami, co dzieci, ale generalnie mają mniej zachowań, takich jak nadpobudliwość.

Diagnoza ADHD

ADHD jest zaburzeniem neurorozwojowym charakteryzującym się uporczywym wzorcem nieuwagi i/lub nadpobudliwością-impulsywności, która zakłóca funkcjonowanie lub rozwój.

Istnieje wiele mitów na temat ADHD, ale ważne jest, aby pamiętać, że stan ten nie ogranicza się tylko do dzieci. W rzeczywistości zdiagnozowano również ADHD u dorosłych. Wiele osób cierpi na ten stan, nawet o tym nie wiedząc i uważa, że łatwo się rozpraszają. Aby zdiagnozować ten stan, musisz najpierw ustalić, że dana osoba ma wiele objawów nieuwagi lub nadpobudliwości-impulsywności przez sześć miesięcy lub dłużej.

ADHD może być trudne do zdiagnozowania, ponieważ na ciele nie ma wielu fizycznych objawów, więc trudno jest znaleźć diagnozę bez uprzedniego przeprowadzenia badań przesiewowych w zakresie zdrowia psychicznego.

Leczenie ADHD

ADHD może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Jest to zaburzenie uwagi, które wpływa na zdolność koncentracji, kontrolowania impulsów i pozostawania w bezruchu. Chociaż można go leczyć lekami, dostępne są również alternatywne metody leczenia dla osób, które nie chcą przyjmować leków.

ADHD nie zawsze musi być próbą życia ze złym zachowaniem lub porażką. Przy pewnych zmianach stylu życia osoby żyjące z ADHD mogą prowadzić bardziej produktywne życie bez ciągłej walki z objawami.

Aby zapobiec rozwojowi ADHD u dzieci w okresie dojrzewania, wiele organizacji pomogło stworzyć listy kontrolne do identyfikacji objawów ADHD we wczesnym dzieciństwie. Objawy te obejmują problemy z wynikami szkolnymi i interakcjami społecznymi w domu i szkole

Poniższa lista kontrolna jest pomocna, jeśli nie masz pewności, czy Twoje dziecko może mieć ADHD, czy tylko niektóre cechy

Co powoduje ADHD i dlaczego tak często występuje u dzieci?

ADHD to zaburzenie zdrowia psychicznego charakteryzujące się nadmierną nieuwagą, nadpobudliwością i impulsywnością. Dotyka około 2% dzieci na całym świecie.

Co powoduje ADHD?

Jedną z głównych przyczyn ADHD jest genetyka, ale nie jest to jedyna przyczyna. Mogą być również spowodowane czynnikami środowiskowymi, takimi jak urazy mózgu, infekcje wirusowe, zatrucie ołowiem i prenatalna ekspozycja na alkohol lub tytoń.

Czynniki ryzyka ADHD obejmują dietę, w tym dietę bogatą w cukier w czasie ciąży i niski poziom witaminy D, prenatalną ekspozycję na alkohol lub tytoń, niską masę urodzeniową i brak karmienia piersią.

Jak zdiagnozować ADHD u dzieci?

ADHD to powszechne zaburzenie, które wpływa na mózg. Charakteryzuje się nadmierną nadpobudliwością, impulsywnością i nieuwagą. W tym artykule wyjaśniono różne objawy ADHD i jak je zdiagnozować u dzieci w wieku 3-18 lat.

Niektóre typowe objawy to: trudności w utrzymaniu koncentracji, trudności w oczekiwaniu, aż coś się wydarzy lub spowolnienie, bycie niespokojnym lub niespokojnym, trudności w skupieniu uwagi przez pewien czas i/lub problemy z pamięcią długotrwałą.

Dzieci z ADHD często mają trudności z radzeniem sobie ze zmianami w ich otoczeniu. Mogą wolą nie wychodzić na zewnątrz, gdy pada deszcz, ale zamiast tego pozostać w domu, grając na swoich urządzeniach, co prowadzi do przeciążenia sensorycznego lub poważniejszych problemów z zachowaniem, takich jak agresja lub samookaleczenie.

Czy możemy leczyć ADHD za pomocą narkotyków lub poprzez poradnictwo dla osób, które go mają?

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) to stan, który dotyka 8,5% dorosłych. To nie tylko zaburzenie, ale przewlekła choroba, którą należy leczyć. Najlepszym sposobem leczenia ADHD jest stosowanie leków i/lub terapii poznawczo-behawioralnej (CBT).

Pierwszą opcją jest leczenie ADHD lekami, które mogą pomóc w poprawie zachowania i skupienia. Jednak długoterminowe skutki tego leczenia są nieznane i czasami te zabiegi mogą nieść ze sobą znaczące skutki uboczne.

Drugą opcją jest przeprowadzenie CBT, które pomaga pacjentom zrozumieć ich myśli i uczucia dotyczące ADHD, a także określić, czego potrzebują od swojego otoczenia lub od siebie, aby lepiej żyć z chorobą.

Wniosek: Czy dorosły mężczyzna z zespołem nadpobudliwości może być leczony przez dziecięcego psychiatrę?

Wniosek:

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej to stan, w którym dana osoba ma trudności z utrzymaniem pozycji siedzącej, oczekiwaniem na swoją kolej lub przestrzeganiem poleceń autorytetów.

Nie ma ograniczeń co do ciężkości tego stanu. Niektóre osoby z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej mogą wykazywać objawy, które bardzo różnią się od tych wykazywanych przez inne osoby z tym zaburzeniem. Najczęstsze objawy to nadmierne wiercenie się, niepokój i nadmierne mówienie. Objawy te mogą upośledzać interakcje społeczne i zdolność do produktywnej pracy.

Dzieci z zespołem nadpobudliwości mogą wydawać się dorosłymi, ponieważ zachowują się dojrzale pomimo swojego wieku. Wykazują jednak również podobne trudności jak dorośli z zespołem nadpobudliwości, takie jak trudności w kontrolowaniu impulsów i skupieniu się na zadaniach.